Rośliny do skrzynek na taras i balkon

Miłośnicy kwiatów bardzo lubią się nimi wszędzie otaczać, nie tylko w pokoju czy kuchni. Często mają nawet rośliny w łazience i oczywiście, kiedy tylko pogoda na to pozwoli na balonie czy na tarasie.  Jeśli chodzi o kwiaty do skrzynek na zewnątrz mogą one być bardzo różnorodne i dzięki temu, nawet jeśli nie mamy dostępu do ogródka możemy, łatwo poczuć wiosenny nastrój.

Aby mieć kwiaty na balkonie trzeba wybrać jakieś rośliny cebulowe, z korzeniami lub takie, które się wysiewa. Poza poza tym kupić odpowiednią ziemię oraz skrzynki. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie były za małe i miały na dnie otwory. Dzięki temu zapewniona będzie odpowiednia wentylacja i odprowadzanie nadmiaru wody. Skrzyni ceramiczne i drewniane wykłada się zwykle folią, bo ziemia może w nich za bardzo wysychać. Oczywiście trzeba pamiętać o zrobieniu w folii otworów. Dobrze jest wysypać dno skrzynki żwirem, który będzie częściowo wchłaniał wodę oraz oddawał ją do ziemi gdy będzie zbyt sucha. Kiedy przystąpimy już do sadzenia lub wysiewania roślin warto pamiętać o tym, żeby zostawić każdej z nich odpowiednią ilość miejsca do rozrostu.

Bardzo ważna jest regularna pielęgnacja kwiatów stojących na balkonie lub na tarasie. Ponieważ słońce mocno działa na nie w ciągu dnia potrzebują codziennego podlewania. Należy to jednak robić kiedy jeszcze, albo już nie ma słońca, w przeciwnym razie woda zbyt szybko wyparuje. Oczywiście co jakiś czas należy sprawdzać czy nie trzeba pousuwać przekwitłych kwiatów i uschniętych liści czy pędów. Warto też używać odpowiedniego nawozu. Jeśli będziemy tak postępować rośliny na pewno długo się utrzymają, będą rosły i rozkwitały, a rzeczywiście najczęściej na balkon wybierane są rośliny kwitnące. Zawsze jednak należy się kierować nie tylko tym, które kwiaty najbardziej się nam podobają, ale także tym czy możemy zapewnić im odpowiednie warunki. Barwinek, begonia bulwiasta, niecierpek, fuksja czy hortensja lubią cień. Z kolei słońce nie przeszkadza: aksamitce, begonii stale kwitnącej, bratkowi, cynii, groszkowi pachnącemu, hiacyntowi, maciejce, nagietkom, narcyzowi, pelargonii, petunii, surfinii, lawendzie czy nasturcji.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19391 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/rosliny-do-skrzynek-na-taras-i-balkon/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action( in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435