Cebulowe rośliny doniczkowe

Istnieje całkiem dużo roślin cebulowych, które czują się znacznie lepiej w doniczce, w domu niż w ogródku. Przede wszystkim wtedy nie grozi im przymrozek. Mają stałe warunki jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność, a światło zmienia się cyklicznie w ciągu doby. Poza tym nie zagraża im zbyt wiele szkodników. Oczywiście szkodniki i choroby atakują rośliny domowe, ale w mniejszym stopniu niż te rosnące w ogródku.

Wygląd rośliny cebulowej zależy w znacznym stopniu od wyglądu i stanu jej cebuli. Jeśli jest ona zdrowa, okazała i spora na pewno kwiatek będzie wyglądał naprawdę imponująco. Będzie dobrze rósł i zachwycał żywymi kolorami. Natomiast można kupić samą cebulę lub już posadzonego kwiatka, którego trzeba po prostu przesadzić do większej doniczki. Niektórzy uważają, że hodowanie rośliny od samej cebulki daje znacznie więcej satysfakcji. Domowe rośliny cebulowe nie powinny być na początku zbyt mocno podlewane, żeby cebula nie zaczęła gnić. Natomiast oczywiście nie można ich przesuszyć. Przydatne jest też ich nawożenie. W końcu możemy zauważyć pierwsze listki, ale często roślina wypuszcza najpierw kwiatowy pąk.

Kiedy nasza roślina już urośnie i rozkwitnie jest to oczywiście duża radość, ale trzeba się przygotować na to, że za jakiś czas zacznie żółkną i więdnąć. Na szczęście jednak potem znowu odżyje. Jest to dla rośliny rodzaj odpoczynku i wtedy nie należy jej podlewać, ani nawozić. Po około 4 miesiącach można znów kwiat przesadzić i zacząć ją odżywiać. Są jednak też takie rośliny cebulowe, które mogą się zielenić nawet przez cały rok, chociażby eucharis. Natomiast nawet te, które potrzebują odpoczynku pozostają zielone i kwitną dłużej niż rośliny balkonowe czy ogrodowe. Z drugiej strony trudno nie doceniać uroku posadzonych w ozdobnych skrzynkach hiacyntów, narcyzów, tulipanów, krokusów czy stokrotek. Chociaż ich świeżość i kolory przeminą dość szybko, to jednak na pewno spowodują że szybciej i bardziej odczujemy nadejście wiosny. Poza tym nawet kiedy już przekwitną zawsze będzie można się cieszyć roślinami, które rosną i kwitną w domu!


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19194 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/cebulowe-rosliny-doniczkowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown' in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435