Ciekawe rośliny kwitnące

Dlaczego tak lubimy mieć w domu kwiaty? Zarówno te kwitnące, jak i rośliny o ozdobnych liściach powodują, że jest po prostu ładniej. Ale to nie wszystko – chodzi także o to, że czujemy się znacznie lepiej, kiedy jesteśmy otoczeni zielenią. Czasami nawet niewielka jej ilość może bardzo poprawić nastrój, zwłaszcza w zimie. Natomiast jeśli jeszcze na dodatek pojawią się pączki kwiatów naprawdę się cieszymy!

Do roślin kwitnących w naszych domach także zimą należy na przykład azalia. Może mieć kwiaty w różnych kolorach. Trzeba pamiętać o ich usuwaniu, kiedy przekwitną. Natomiast zwykle jest ich sporo jednocześnie. Azalie lubią dużo światła i umiarkowaną temperaturę, która sprzyja rozwijaniu się i utrzymywaniu kwiatów. Podobnie jest w przypadku fiołków alpejskich, które kwitną od października do kwietnia. Nie potrzebują przy tym nadmiaru wody. Ich kwiatki mogą być fioletowe, różowe, niebieskie lub białe. Fiołek alpejski nazywany jest inaczej cyklamenem perskim. Również kwiaty storczyków przybierają różne barwy. Pasjonaci tych roślin spędzają wiele czasu na studiowaniu porad dotyczących właściwego hodowania storczyków. Niektórzy tworzą nawet specjalne szklarenki, ale kwiaty te mogą naprawdę pięknie kwitnąć także na parapecie.

Jeśli ktoś jest wielkim miłośnikiem kwiatów i chce im zapewniać optymalne warunki do wzrostu i kwitnięcia, wie na pewno że gardenię najlepiej jest podlewać przegotowaną, wystudzoną wodą. Dzięki temu będzie miała kwiaty o różnych porach roku. Niespodzianka w postaci pączków może nas także spotkać w każdej chwili ze strony skrzydłokwiatu. Wystarczy zapewnić mu odpowiednią ilość wilgoci oraz miejsce, które nie jest zbyt nasłonecznione. Jego kwiaty ładnie pachną. Warto brać pod uwagę również fakt, że skrzydłokwiaty oczyszczają powietrze. Jest natomiast pewna dość popularna roślina, która jednak rzadko kwitnie. Chodzi tutaj o difenbachię. Jednak akurat w jej przypadku nie przeszkadza to za bardzo, bo ma naprawdę ładne liście, które nawet bez kwitnących kwiatów bardzo cieszą każe oko. Jednak oczywiście to bardzo dobrze, że możemy się cieszyć widokiem innych kwitnących kwiatów przez cały rok, a nie tylko wiosną i latem, kiedy posadzimy sezonowe kwiaty na balkonie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19384 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ciekawe-rosliny-kwitnace/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') # in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435