Mało wymagające rośliny dla początkujących

Bywa tak, że nie mamy zbyt wiele czasu, żeby zajmować się w jakiś specjalny sposób roślinami w naszym domu. Ewentualnie po prostu nie mamy jeszcze żadnej wprawy jeśli o to chodzi. Wówczas najlepiej jest kupić takie kwiaty doniczkowe, które nie wymagają wyjątkowych warunków i zbyt wiele uwagi, żeby ładnie rosnąć.

Jeśli jesteś początkujący w temacie hodowania roślin domowych nie kupuj raczej storczyków. Są to kwiaty wymagające odpowiedniego traktowania, dzięki któremu ładnie rosną i często kwitną. Natomiast oczywiście nie oznacza to, że jeśli mamy mało czasu nie możemy mieć ładnych roślin. Wystarczy wybrać chociażby zielistkę, która ma naprawdę atrakcyjne i ozdobne liście. Nazywa się ją czasem „żelazną”, właśnie ze względu na to że nie ma zbyt dużych wymagań jeśli chodzi o światło, temperaturę i wilgoć. Podobnie jest z draceną obrzeżoną, którą wystarczy podlewać raz w tygodniu. Natomiast lepiej, żeby miała jak najwięcej światła. Z kolei pochodząca z Ameryki Południowej trzykrotka bardzo szybko rośnie, nawet jeśli nie poświęca się jej zbyt wiele uwagi i czasu. Jest też długowieczna.

Rośliną, która wręcz nie lubi być za często podlewana jest hoja. W jej przypadku warto jednak pamiętać o tym, żeby raczej nie była przestawiana. Po prostu za tym nie przepada. Natomiast grubosz drzewiasty, znany też jako drzewko szczęścia, potrzebuje nieco więcej wilgoci, ale jeśli zapomnimy o jego podlaniu na pewno nie padnie od razu. Potrzebuje trochę światła, ale nie musi być go zbyt wiele. Kolejna propozycja dla osób początkujących w tematyce kwiatów doniczkowych to szwedzki bluszcz. Właściwie może mu zaszkodzić poważnie tylko przymrozek, którego wewnątrz mieszkania raczej nie należy się spodziewać, nawet podczas porządnej zimy. Ponieważ nie potrzebuje on dużo światła może być nawet odpowiednią rośliną do łazienki. Aloes drzewiasty również nie wymaga, a nawet nie lubi, zbyt dużej ilości światła. Tak też jest z szlumbergerą bukleja czyli zygokaktusem. Skoro już o kaktusach mowa są one znane z tego, że potrzebują naprawdę niewiele wody. Czasami to właśnie przesądza o ich zakupieniu do mieszkania.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19488 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/malo-wymagajace-rosliny-dla-poczatkujacych/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_ac in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435