Rośliny doniczkowe o ozdobnych liściach

Kwiaty doniczkowe kupujemy głównie po to, żeby ozdabiały nasz dom czy mieszkanie. Okazuje się, że nie koniecznie najciekawsze pod tym względem muszą być rośliny kwitnące.  Bardzo często to kształt lub kolor liści przesądza o wyborze danego kwiatka domowego.

Pośród roślin z wyjątkowymi liśćmi na pewno warto wymienić aglaonemę, bo chociaż nazwa ta nie brzmi może bardzo znajomo kwiat ten jest często wybierany, jako ozdoba do mieszkania. Liście tej rośliny są dość duże i podłużne. Jednak najbardziej charakterystyczne jest to, że na tle zieleni pojawia się też kolor srebrzysto-biały. Aglaonema lubi ciepło, wilgoć oraz półcień. Należy ją przesadzać co 2 lata. Nakrapiane na biało albo żółto liście ma również difenbachia. Kwiat ten potrzebuje sporo światła. Latem trzeba zapewnić mu odpowiednio częste podlewanie. Im jest chłodniej, tym mniej wody wymaga. Uwaga – jest to roślina o trującym soku. Dlatego na pewno bezpieczniejszy, przede wszystkim ze względu na dzieci i zwierzęta domowe, jest na przykład fikus. Ta pochodząca z Indii roślina w zależności od odmiany może mieć różnorodne liście. Ogólnie jednak jest ich dużo i są drobne. Wygląda w ogóle jak miniaturowe drzewko. Niestety, jeśli fikus nie dostaje wszystkiego, co jest mu potrzebne jego liście szybko opadają.

Z pewnością bardzo atrakcyjną rośliną jest jukka. Podobnie jak fikus ma rodzaj pnia, ale jest on stosunkowo gruby. Odchodzą od niego pnącza, z których wyrastają podłużne liście wyglądające trochę jak zielone pióropusze. Ma zmienne „wymagania”, są one zależne od pory roku. Kolejny chętnie hodowany kwiat to kroton pstry. Jego liście mogą być zielone, ale także wpadać bardziej w barwę żółtą, pomarańczową lub czerwoną. Są one raczej duże, podłużne i dość grube. Nie potrzebuje zbyt dużo wody, za to lubi światło. Ładne liście ma także maranta, sansewieria czy zielistka. Zresztą można takich ciekawych kwiatów wymienić jeszcze naprawdę sporo. Natomiast, żeby ich wygląd pozostawał cały czas atrakcyjny, a liście nie więdły i nie opadały trzeba dokładnie dowiadywać się w jaki sposób dbać o kwiatka i zapewniać mu odpowiednią temperaturę, ilość wody, światła, a także nawozić i przesadzać w razie potrzeby.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 19357 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/rosliny-doniczkowe-o-ozdobnych-lisciach/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_actio in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435